با کیبوردهای ریزر در مرکز کنترل باشید

صفحه کلیدها یکی از مهم‌ترین ملزومات جانبی هر سیستم کامپیوتری است چرا که بسیاری از کارها از جمله تایپ کردن توسط همین ابزار انجام می‌شود. اما کیبوردهای گیمینگ علاوه بر انجام کارهای عمومی وظایف مهمی را در حین انجام بازی بر عهده دارند. این صفحه کلیدها معمولا مشخصات فیزیکی خاصی هم دارند که در هنگام بازی برای کاربر مهم به نظر می‌رسد. کیبوردهای گیمینگ RAZER یکی از معروف‌ترین صفحه کلیدهای مخصوص بازی ست که طرفداران زیادی هم در سراسر دنیا دارد. در ادامه به خصوصیات بارز صفحه کلیدهای ریزر می‌پردازیم که معمولا برای انتخاب و خرید باید مد نظر قرار داد.

ادامه مطلب

صفحه کلید محور تنظیمات بازی محسوب می‌شود و کیبورد ریزر طوری طراحی شده است که به راحتی به انگشتان شما حق کنترل می‌دهد. این کیبور با جدیدترین تکنولوژی‌ها و نکات برجسته ساخته شده که با آن برنده شدن را تجربه خواهید کرد.

 

نور پس‌زمینه

اگر شما عادت دارید برای تجربه حس غرق شدن در یک بازی، چراغ‌ها را خاموش کنید یا نمی‌خواهید مزاحم هم‌اتاقی‌تان شوید، نور پس‌زمینه روی کیبورد ریزر به شما اطمینان می‌دهد که هیچ کلیدی را در تاریکی گم نکنید. نکته بعدی آنکه، در مورد کیبوردهای مخصوص بازی همچون: DeathStalker Ultimate و Anansi، می‌توانید نور پس زمینه را طبق میل خود سفارشی کنید، کیبورد ultraviolet blue نیز کاملاً منحصر به سلیقه خودتان نورپردازی می‌شود.

 

 

به راحتی سوپر ماکروها را حفظ کنید

گیمرهای حرفه‌ای ارزش ماکروها را می‌دانند. ماکروها توالی پیچیده و طولانی ولی ساده شده‌ی دستورات درون‌بازی هستند که با لمس هر دکمه کیبورد فعال می‌شوند. تنظیم یک ماکرو روی کیبورد ریزر واقعاً ساده است.

 

دکمه‌های ماکروی اضافی

روی بعضی از کیبوردهای ریزر مثل BlackWidow Ultimate دکمه‌های ماکرو اضافی در سمت چپ کیبورد طراحی شده است که به راحتی قابل برنامه‌ریزی هستند و دستیابی به آنها سریع است. با این روش شما کلیدهای مجزایی را مخصوص کدهای ماکرو روی کیبورد خواهید داشت که هیچ وقت این دکمه‌ها را گم نمی‌کنید و مطمئن خواهید بود تمام دستوراتی که نیاز دارید در دست شماست.

 

 

ضبط ماکروی On-the-fly

وسط یک مبارزه، جرقه هوشمندانه‌ای در مورد یک ماکرو به ذهنتان می‌رسد، اما زمان کافی ندارید تا alt-tab را برای تنظیم آن بزنید. نگران نباشید! کیبوردهای ریزر همراه با فناوری ضبط ماکروی on-the-fly عرضه می‌شوند، بنابراین تمام چیزی که شما مجبور هستید انجام بدهید این است که دکمه Record را فشار دهید، توالی اعمال مورد نظرتان را اجرا کنید و یکبار دکمه را فشار دهید، و سپس دوباره دکمه ضبط را بفشارید و ذخیره کنید. سپس آن را به هر دکمه از کیبورد که برای استفاده مورد نظرتان است، اتصال دهید تا در حین بازی اثر ویرانگر خود را اجرا کند.

 

 

روش‌های جالب تری برای دیدن و لمس بازی

واسط کاربری قابل تعویض روی کیبورد DeathStalker Ultimate، یک روش متحول‌کننده برای لذت بردن از بازی ست. مجهز به ده کلید لمسی قابل‌تطبیق پویا و یک پنل ردیابی LCD مالتی تاچ است. ده دکمه به شما اجازه می‌دهند تا کلیدهای اصلی، ماکروها و دستورات درون‌بازی ویژه را طوری برنامه‌ریزی کنید که کنترل بازی در دستتان باشد. برای هر کلید یک علامت یا تصویر خاص (iconography) را سفارشی کنید تا مطمئن شوید در هر زمانی چه کلیدی را فشار دهید.

 

پنل ردیابی LCD

این پنل می‌تواند مانند یک ردیاب فوق حساس عمل کند یا قادر است اطلاعات ثانویه‌ را حاضر کند مثل نقشه‌های کوچک، وضعیت‌های موجود و موارد دیگر. با نمایشی به کیفیت تلفن‌های هوشمند، از بازی‌تان روی کیبورد ریزر بیشتر لذت خواهید برد. شرکت Razer با تولیدکنندگان بازی از نزدیک کار می‌کند تا بطور پیوسته طرح‌بندی خود را طوری تغییر دهد که با بازی‌ها و نرم‌افزارهای جدید منطبق شود. با این قسمت کیبورد قادر هستید اپلیکیشن‌هایی مثل توییتر، فیس‌بوک و جی‌میل را باز کنید، یک ویدئو را روی یوتیوب تماشا کنید و یا حتی در اینترنت جستجو کنید، بدون اینکه مجبور باشید از بازی خارج شوید. با استفاده از صفحه LCD آن، مثل صفحه لمسی تلفن‌های هوشمند، می‌توانید از حرکات انگشت بر روی آن برای جهت‌یابی در بازیتان و کارهای دیگر کامپیوتری استفاده کنید.

 

 

همه تنظیمات مورد نیاز شما متعلق به سرویس ابری است

همه تنظیمات کیبورد ریزر شما روی Razer Synapse 2.0 پیکربندی می‌شود و به طور خودکار در سرویس ابری ذخیره می‌شود. آیا مجبورید از یک کیبورد جدید در مسابقات LAN استفاده کنید؟ یا برای محل کار مجبور هستید یک کیبورد دیگر بخرید؟ مشکلی نیست؛ همه تنظیمات ذخیره شده خود را روی وسیله جدید دانلود کنید. بعد آن، شما بلافاصله برای مسابقه آماده هستید. این همه چیز نیست! Razer Synapse 2.0 آخرین آپدیت درایورها و سیستم عامل‌ را برای محصولات شرکت ریزر به صورت خودکار دانلود می‌کند، بنابراین محصولی که شما استفاده می‌کنید همیشه در بهینه‌ترین شرایط ممکن برای برنده شدن است.

 

 

اگر چیزی در بازی هست، روی کیبورد هم هست

اگر نوع خاصی از بازی که شما اغلب اوقات بازی می‌کنید، حال چه RTS باشد یا FPS، MMO و یا RPG، به هر حال شما می‌خواهید اطرافتان مجهز به ویژگی‌های شاخص مربوط به یک قاتل حرفه‌ای باشد تا شما را در موقعیت برتری نسبت به دشمنانتان قرار دهد. کیبورد Anansi  مجهز به نوآوری ویژه‌ای برای کنترل کامل بازی از نوع MMO (بازی حجیم چندکاربرآنلاین) است. 7 کلید شصتی بهبودیافته‌ی آن، تعداد مهارت‌های لازم شما را برای تمام کردن یک رقابت به نفع خودتان بالا برده است. 

 

عملکرد

 

هیچ چیزی هیجان‌انگیزتر از تماشای شخصیت فرضی شما وقتی از تیررس حمله‌ دشمن به خوبی فرار می‌کند و همزمان انگشت واقعی‌تان دارد دکمه خاصی را فشار می‌دهد نیست. کیبوردهای ریزر طوری طراحی شده‌ که فوری و با دقت به هر حرکت تاچ پاسخ دهند و همواره شما را در نقطه اوج بازی نگهدارد.

 

انتقال داده‌های بسیار سریع، دشمنان نمی‌توانند ادامه دهند

همه کیبوردهای ریزر مجهز به تکنولوژی فوق پاسخ هستند به این معنی که به محض اینکه شما یک کلید را فشار می دهید، بعنوان یک دستور روی صفحه نمایش اجرا می‌شود. شرکت ریزر حجم کار پردازش برای ورودی‌های کیبورد را به عهده کامپیوتر نگذاشته است، بنابراین در زمان پاسخ بازی یک فاصله صفر وجود دارد. دشمنان شکست خواهند خورد قبل اینکه بتوانند عکس العمل نشان دهند.

 

کیبورد مکانیکی یا غشایی، هر دو برای انگشتان مناسب هستند

این انگشتان هستند که زمان زیادی را با کیبورد می‌گذرانند. بنابراین اینکه انگشتان تا چه حد در بازی راحت باشند، مهم است. کیبوردهای ریزر در دو نوع زیرساخت کلیدی طراحی شده‌اند:

  • مکانیکی

کیبوردهای مکانیکی کلیدهایی دارند که یک بازخورد لمسی متمایز برای انگشتان شما به صورت صداهای آهسته تولید می‌کند. اگر به کار یک تایپیست توجه کرده باشید می‌دانید که هر وقت دکمه‌ای را فشار می‌دهد، شما صدای آن را حس می‌کنید. خب، این دقیقاً همان حسی است که یک کیبورد مکانیکی به شما می‌دهد.گیمرها از این نوع کیبورد لذت می‌برند چون به آنها حس تضمین می‌دهد که دستورات آنها دقیقاً اجرا خواهد شد. هر کلیدی به فشار کمی برای اجرا نیاز دارد (40 تا 50 گرم) تا پاسخ‌دهی درون بازی خیلی سریع انجام شود.

  • غشایی

کیبوردهای غشایی از یک زیرساختاری استفاده می‌کنند که همه کلیدها روی یک شبکه غشایی زیر بورد سازماندهی شده‌اند. گیمرها از این نوع کیبورد به خاطر این لذت می‌برند که کلیدهایش نازک است و اجازه می‌دهد انگشتان سریع روی کلیدها حرکت کنند و هر فشار کلید فقط با یک لمس نرم و ساده، اتفاق می‌افتد.

 

 

کیبوردهای ریزر با قابلیت anti-ghosting

اگر شما از همه‌ی انگشتانتان برای فشردن دکمه‌های پیانو استفاده کنید، آنچه که شما انجام می‌دهید این است که در یک زمان ده تا کلید را فشار داده‌اید، این همان چیزی است که کیبورد anti-ghosting هم انجام می‌دهد. این قابلیت به شما اطمینان می‌دهد کلیدهایی که همزمان فشار می‌دهید به طور دقیق در بازی اجرا خواهند شد. برای مثال، اگر شما مجبورید برای فریب دشمن بطور مورب فرار ‌کنید (فشار دادن همزمان دکمه‌های W، A و F)، کیبوردهایی که مخصوص بازی نیستند ممکن نیست قادر باشند این اعمال را بدلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری انجام دهند. همه کیبوردهای ریزر با چنین قابلیتی که anti-ghosting نام دارد عرضه می‌شوند که خوشه ماتریسی ساده‌ای از کلیدها است. در برخی کیبوردها، بیشتر از ده کلید این خاصیت را دارند و در بهترین حالت، کیبورد کاملاً خاصیت anti-ghosting دارد.

 

 

حرکت به سوی منطقه بازی

وقتی شما می‌توانید دکمه ویندوز را غیر فعال کنید، پس همه حواس‌پرتی ها را کنار بگذارید و فقط روی بازی متمرکز شوید. شما هرگز یک حرکت حیاتی بازی را از دست نخواهید داد اگر تصادفاً به دسکتاپ سوئیچ نشوید.

 

 

طراحی

 

درگاه‌ها

هرگز نیاز نیست به منظور وصل کردن اسپیکرها، وسایل ذخیره، یا هدست‌ها به پشت مانیتور دسترسی داشته باشید چرا که کیبورد ریزر شما مجهز به پورت‌های  audio-out و mic-in و همچنین یک درگاه USB است.

 

کنترل‌های چند رسانه‌ای

با استفاده از دکمه‌های اختصاصی مالتی مدیا که بر روی صفحه کلیدهای ریزر قرار گرفته به راحتی می‌توانید موسیقی یا فیلم در حال اجرا را کنترل کنید.

 

 

کابل‌های فیبری به‌هم بافته شده

برخی کیبوردهای ریزر برای دوام بیشتر مجهز به کابل‌های فیبری به‌هم بافته شده هستند. این پوشش علاوه بر زیبایی دوام بیشتری به سیم در برابر آسیب‌های فیزیکی می بخشد.

 

 

 

ارگونومی

شرکت ریزر از متخصصین ارگونومی برای فهمیدن روش‌های متفاوت گذاشتن دست روی کیبورد و میزان فاصله گرفتن طبیعی انگشتان از منطقه استراحت (تکیه‌گاه)، کمک گرفته‌اند. با این اطلاعات، آنها ارتفاع دکمه‌ها را برای کارکرد بهتر، بهینه کرده‌اند. آنها نمی خواهند گیمرها بخصوص در طول ماراتن‌های بازی، فشار احساس کنند.

 

استراحت کف دست

اغلب کیبوردهای ریزر همراه با یک منطقه استراحت کف دست طراحی شده‌اند، بنابراین مچ دست شما اذیت نخواهد شد وقتی روش‌های مختلفی را برای برنده شدن امتحان می‌کنید و یا همه شب را بیدار می‌مانید تا 90 صفحه استراتژی جامع برای مسابقه بعدی گروه (clan) خود را بنویسید.

 

 

بخش‌های استراحت کف دست، انگشت شصت و دست تنظیم‌پذیر

Keypad مکانیکی مخصوص بازی Orbweaver مجهز به ماژول‌های استراحتی است که به شکل دست، انگشت شصت و کف دست شما قالب می‌گیرند. انگشتانتان همیشه در بهترین موقعیت برای فشردن همه کلیدها است، بدون حس فشار، چه در اولین یا دهمین ساعت بازی. بهترین قسمتش این است که همه چیز آن قابل تنظیم برای سایز دست‌های مختلف است و هر گیمری می‌تواند به آن شکل دهد. این مثل یک دستکش کاملا اندازه برای دست به نظر می‌رسد.

 

 

منبع
نويسنده
razerzone.com
افسانه حیدری

 

 

نظر شما

انصراف

نظرات کاربران ۰ نظر