آداب معاشرت در دنیای واقعیت مجازی

مدتی است که هدست‌های دنیای مجازی، اوقات فراغت آدم‌های زیادی را پر کرده است. یک مشکل غوطه‌ور شدن در این جهان مجازی در بازه‌های زمانی طولانی این است که قادر نیستیم ببینیم در دنیای واقعی اطرافمان چه می‌گذرد، به همین دلیل احتمال گستاخی و بی‌ادبی تا حدی افزایش می‌یابد. در مورد این کلاهک زیبا که سرتان را می‌پوشاند نگران نباشید، به سادگی باید و نبایدهایی را که برایتان در این مقاله گردآوری شده، بخوانید و عمل کنید. همراه ما باشید.

ادامه مطلب

نباید ذرت بوداده را با صدای بلند بجوید

یا شیرینی را با سر و صدا نخورید و نوشیدنی خود را هورت نکشید. مثلاً ممکن است شما در یک سینمای مجازی باشید، اما هنوز هم صدایی که شما ایجاد می‌کنید واقعی است و ممکن است باعث رنجش کسی شود، بنابراین شایسته است که خوراکی‌های خود را آهسته بخورید.

 

باید بخاطر بسپارید که شما واقعاً چه کسی هستید

این که شما در بازی شبیه ساز جراح (Surgeon Simulator) خوب عمل می‌کنید، دلیل نمی‌شود که اگر از شما بپرسند: اینجا کسی دکتر هست؟ بگویید بله! همچنین اگر شما در بازی بهترین مربی هفت‌تیرکش (Top Gun Trainer) احساس اعتماد به نفس می‌کنید، به این معنی نیست که اطراف پایگاه‌های نظامی بچرخید و اگر توانستید به خلبان‌های جنگی بگویید: سریعتر برو! ضمناً هر چیزی که در دستتان است مخصوص هدایت هواپیما نیست، سریع کنارش بگذارید.

 

نباید فضای فرودگاه را به هم بریزید

اگر در فرودگاه در حال رفتن به قسمت کنترل پاسپورت یا بازرسی هستید و در عین حال یک هدست واقعیت مجازی هم پوشیده‌اید، شما احتمالاً مشکوک به نظر خواهید رسید. آیا فکر می‌کنید انجام بازی جنگی در هواپیما عجیب و هیجان انگیز است؟ چنین چیزی جزئی از تجربه VR نیست. وقتی شما در حال داد و فریاد در مورد تفنگ هستید، ممکن است ترسناک به نظر برسید. سعی کنید منطقی باشید.

 

نباید به کسی بگویید چرا شما این قدر خرج کرده‌اید

اگر دوست، شریک یا خویشاوندی از شما پرسید چرا 399 دلار خرج یک هدست کرده‌اید و 999 دلار هم برای یک کامپیوتر شخصی پیشرفته هزینه کرده‌اید تا بتوانید این هدست را اجرا کنید، تحت هیچ شرایطی جواب زیر را ندهید: "چون این کمک می‌کنه از این وضعیت کوفتی و کسل کننده فرار کنم." اگر شما چنین کاری را انجام دهید، شما دیگران را از خودتان خواهید راند (البته اگر هدف شما همین است، این نصیحت را ندیده بگیرید).

 

باید شأن خود را حفظ کنید

هدست‌های VR بسیار جذاب هستند، شما ممکن است با استفاده از آنها در یک دنیای جادویی و پر از ماجراجویی گم شوید، اما از دید دیگران ممکن است مثلاً هنوز در توالت باشید! به هر حال حواستان به زمان و مکان باشد. بنابراین به شخص بغل دستی خود در حین یک مراسم عروسی نگویید: وقتی تموم شد منو از برق نکش" بخصوص اگر شما عروس هستید.

 

نباید هر فضایی را مثل دنیای بازیتان ببینید

اگر شما به صورت مجازی اسنوکر بازی می‌کنید، دلیل نمی‌شود به میز کسی در یک کافی شاپ برخورد کنید و نوشیدنی آنها را روی پایشان چپه کنید، همچنین قابل قبول نیست که روی صندلی کس دیگری در قطار بپرید. به مرزها و فضای شخصی احترام بگذارید.

 

باید دنیای واقعی را دوست داشته باشید

اکنون خود را در دنیای واقعی غوطه‌ور کنید، آن وقت دیگر نمی‌خواهید ورژن واقعیت مجازی یک جوان باشید که همواره یک جفت گوشی دو طرف گردنش وجود دارد، هیچ کس این همه به موسیقی احتیاج ندارد. به خاطر بسپارید که چیزهایی مثل این را با خودتان تکرار کنید: "من هم اکنون یک زمان واقعی زیبا دارم." 

 

منبع
نويسنده
wareable.com
افسانه حیدری

 

نظر شما

انصراف

نظرات کاربران ۰ نظر